Diameter 32mm Button Bits Rock Drilling Y2-32-619-67 Iso Certification
HUNAN GOLDEN GLOBE I AND E OED CO.,LTD.
Contact Now
Brand Name : OED/OEM
Model Number : Y2-32-619-67
Certification : ISO 9001 2008
Place of Origin : China
MOQ : 10pcs
Price : Negotiable
Delivery Time : 15 days
Packaging Details : Wooden Box
Steel material : 42CrMo/YK05
Button bit diameter : 32mm
Tapered Degree :
Water Holes : 2 on side
Length : 67mm
Type : Small Rock button bit
Contact Now
Small Rock Drill Bits Y1-34-722-76 Tapered Chisel Bit for Hole Drilling​
Y1-34-722-76 specification:
  • Diameter: 32mm
  • Length: 67mm
  • Tapered Degree: 6°
  • Carbide Dimension: 12mm*8mm
  • Water Holes: 2 on side
Applications:
It is widely used in drilling holes with a depth size less than 5 meters and diameter scope in 20-45 mm by light-duty hand hold drills, like Y6, Y10, Y24, major use in natural dimensional stone quarry for small hole drilling, block’s trimming and 2nd splitting for small blocks. To match Hexagonal 22 mm and Hexagonal 12 mm’s tapered drill steel with 4/6/7/11/12 degree.